BIOGRADSKÁ RIVIÉRA

 

Biogradská riviéra cca 30 km južne od mesta ZADAR patrí do Chorvátskeho národného parku a je považovaná za výhodný východiskový bod výletov na súostrovie KORNATI. Morské pláže spolu s okolitou prírodou sú radené medzi najkrajšie v celom Chorvátsku. Kamienkové pláže obklopené stredomorskou vegetáciou a borovicovými hájmi poskytujú krásne miesta na kúpanie. Čistota mora a ovzdušia je tu veľmi dobrá, čo blahodarne prospieva liečbe astmatických a alergických ochorení.

PAKOŠTANE

Pakoštane je dalmatínske mestečko umiestnené v samom strede Jadranského pobrežia, tvár stále otočenú k slnku, preto teploty mora sú o 3-4 stupne vyššie ako je priemer v Dalmácii. V minulosti tu stálo rímske mesto, ktoré bolo zásobované vodou z Vranského jazera privádzanou akvaduktom.  Prístav je chránený ostrovčekmi Baboljaš, Veli školj a Sv. Justina. V Pakoštane je niekoľko krásnych pláží – všetky sú ideálne pre rodiny i s tými najmenšími deťmi. 
 
Pláž JANICE 1 má vydláždenú okruhliačikovú pobrežnú časť s pozvoľným vstupom do mora, na dne ktorého sa nachádza jemný piesok. Pláž JANICE 2 - dlhá okruhlačiková pláž s miernym vstupom do mora je určená milovníkom aktívnej dovolenky a tým, ktorí chcú si odpočinúť v pokojnejších zátokách, a pre tých, ktorí dávajú prednosť piesku pred kamienkami, odporúčame navštíviť veľkú piesočnú pláž PUNTA, kde aj po desiatke metrov siaha voda po kolená.  Na plážach je niekoľko spŕch a WC, detské ihrisko s hojdačkami a šmýkačkami, stánky s rýchlym občerstvením, kaviarničky, reštaurácie... 
 
Najväčšou výhodou pakoštanských pláží je nielen ich množstvo, ale hlavne rozloha, čo prispieva k tomu, že nie sú preplnené. Malebnú pláž s jemnučkým žltým pieskom nájdete na ostrovčeku VRGADA, na ktorý pravidelne premáva loď (15 minútová plavba, obojsmerný lístok 30,- Kn). Tu okrem pláže nájdete nedotknutú prírodu, typické staré dalmatínske domy a predovšetkým prekrásne výhľady na pevninu a kornatské ostrovy. K neodmysliteľnej dovolenkovej atmosfére v Pakoštane patrí množstvo reštaurácií, kaviarní, barov, obchodíkov a pouličných stánkov, ktoré lemujú palmovú promenádu. 
 
Lákadlom hlavne pre deti je mestský vláčik, miniautíčka a areál s najrôznejšími detskými atrakciami. V hlavnej sezóne tu vládne nočný život, uličkami sa nesú nielen chorvátske melódie v podaní miestnych hudobníkov, ale aj vône grilovaných rýb a mäsa, konajú sa tu rôzne podujatia s bohatým programom a ochutnávkou tradičných jedál. Pakoštane ponúka dovolenkárom aj široký výber športového vyžitia - potápanie, plachtenie, windsurfing, jachting, podmorský rybolov. Je možné si zahrať plážový volejbal, tenis, loptové hry, zastrieľať si na strelnici, požičať si čln, vodný skúter, vodný bicykel..
 

Fakultatívne výlety (orientačné ceny): 

 
 

Penzión ANDRIJANA, MILKA

 

 

 

Nájdete nás aj na     

CK LOMNICA TOUR, s.r.o.

Tatranská 209/91
059 52 Veľká Lomnica

OTVÁRACIE HODINY:
PON - PIA
08:30 - 16:30
052 456 13 86
052 456 12 74
0905 260 638
0902 626 147
lomnicatour97@gmail.com
Vytvorené službou Webnode