„Cestovanie je najobľúbenejší spôsob, ako naplniť svoje predstavy a sny, a dať životu možnosť získať nekonečné množstvo nových poznatkov.“

                                             
 

 

Milí priatelia a dovolenkári,

sme cestovná kancelária sídliaca v peknom kraji – pod úpätím štítov Vysokých Tatier s priamym výhľadom na Lomnický štít ( túto siluetu sme práve preto použili do nášho loga ). Vznikli sme v októbri 1990 a naším poslaním sa vtedy stalo priviesť na Slovensko čo najviac zahraničných hostí a ukázať im našu krásnu krajinu, prírodu, hory, jaskyne, kultúrne pamiatky, ľudové zvyky...

V roku 1995 sme sa rozhodli činnosť našej CK rozšíriť o zájazdy k Jadranskému moru. Uvedomili sme si, že je veľa rodín s deťmi, ktoré pre vysokú cenu zájazdov, si oddych pri mori nemôžu dovoliť. Prvé roky to bol iba kempový program, ale postupne sme pridávali aj ubytovanie v penziónoch. Dnes nám    „ zelená „ dovolenka zostala iba v Taliansku v 4-hviezdičkovom Campe MARE PINETA v Estensi. Oproti tomu do Chorvátska organizujeme už iba pobyty v penziónoch – ubytovanie prevažne v apartmánoch a štúdiach, kde naši klienti majú k dispozícii aj vlastnú kuchynku, čo je dôležité  hlavne pre rodiny s deťmi. A keď už hovoríme o deťoch, tak musíme spomenúť, že tie deti z prvých rokov organizovania zájazdov, sú už dnes „ dospeláci „ a oni teraz cestujú k moru so svojimi deťmi. Je to úžasné!

Teší nás, keď sa oddýchnutí a spokojní vrátite domov a o rok si prídete opäť k nám vybrať Vašu dovolenku pri mori. To  nám dodáva energiu a chuť pri príprave novej sezóny – naša práca je našou záľubou a veríme, že človek môže robiť dobre len to, čo ho naozaj baví. Vieme, že čas strávený v kruhu rodiny, priateľov a známych je cennou prioritou v dnešnej uponáhľanej dobe. Ak máte záujem o prežitie príjemných chvíľ s Vašimi najbližšími na slnkom zaliatych plážach Jadranu – sme tu pre Vás.

V našom katalógu  nájdete množstvo výrazných zliav ( zľavy za skorý nákup, zľavy pre deti i pre stálych klientov, skupinové zľavy ), aby ste mali možnosť cestovať za čo najprijateľnejšie ceny. Či už patríte medzi našich verných klientov alebo rozširujete našu „ cestovateľskú rodinu „, veríme, že si na našich stránkach nájdete ten „ svoj „ zájazd.

 

Dovolenka pri mori má aj pozitívne účinky pre naše zdravie:

Vzduch je presýtený soľou a minerálmi - je slaný a vlhký. Rozpúšťa hlieny v dýchacích cestách a pomáha čistiť sliznice. Dovolenka pri mori sa aj preto odporúča najmä astmatikom, alergikom a pacientom s chronickými pľúcnymi chorobami.

Morská voda vyživuje pokožku. Priemerne 3,5 % objemu morskej vody tvoria minerály a soľ - sodík, horčík, vápnik, bróm, jód, ktoré blahodárne pôsobia na pokožku. Okrem toho spomínané minerály podporujú krvný obeh a látkovú výmenu. Dovolenka pri mori a kúpanie v morskej vode pomáha pri ochoreniach svalov a rieši problémy s chrbticou.

Doplníte si zásoby vitamínu D. Tento vitamín je nevyhnutný pre budovanie našej imunity, kosti, na správne fungovanie nervového a kardiovaskulárneho systému.

Morská voda znižuje krvný tlak. Práve vďaka vysokému obsahu soli vo vode a v ovzduší je morská klíma výborným liekom v prípade žalúdočných vredov, pri poruchách štítnej žľazy a vysokého krvného tlaku.

Rozhýbte Vaše telo. Plávanie, ranný beh po pláži či večerné prechádzky po promenáde zvýšia Vašu telesnú kondíciu, rozprúdia energiu a dole pôjdu aj nadbytočné kilá. Chôdza po kamienkoch či piesku masíruje päty a stláča jednotlivé body, čím sa aktivujú jednotlivé orgány v našom tele a vzpruží sa celý organizmus.

Dokonale sa uvoľnite. Dovolenka pri mori je ideálne miesto na meditáciu. Stačí si sadnúť na breh, zatvoriť oči a nechať sa unášať rytmom morských vĺn.

 

CK LOMNICA TOUR, s.r.o.

Tatranská 209/91
059 52 Veľká Lomnica

OTVÁRACIE HODINY:
PON - PIA
08:30 - 16:30
052 456 13 86
052 456 12 74
0905 260 638
0902 626 147
lomnicatour97@gmail.com
Vytvorené službou Webnode