ZDRAVIE A MORE

Dovolenka pri mori má aj pozitívne účinky pre naše zdravie:

Vzduch je presýtený soľou a minerálmi - je slaný a vlhký. Rozpúšťa hlieny v dýchacích cestách a pomáha čistiť sliznice. Dovolenka pri mori sa aj preto odporúča najmä astmatikom, alergikom a pacientom s chronickými pľúcnymi chorobami.

Morská voda vyživuje pokožku. Priemerne 3,5 % objemu morskej vody tvoria minerály a soľ - sodík, horčík, vápnik, bróm, jód, ktoré blahodárne pôsobia na pokožku. Okrem toho spomínané minerály podporujú krvný obeh a látkovú výmenu. Dovolenka pri mori a kúpanie v morskej vode pomáha pri ochoreniach svalov a rieši problémy s chrbticou.

Doplníte si zásoby vitamínu D. Tento vitamín je nevyhnutný pre budovanie našej imunity, kostí, na správne fungovanie nervového a kardiovaskulárneho systému.

Morská voda znižuje krvný tlak. Práve vďaka vysokému obsahu soli vo vode a v ovzduší je morská klíma výborným liekom v prípade žalúdočných vredov, pri poruchách štítnej žľazy a vysokého krvného tlaku.

Rozhýbte Vaše telo. Plávanie, ranný beh po pláži či večerné prechádzky po promenáde zvýšia Vašu telesnú kondíciu, rozprúdia energiu a dole pôjdu aj nadbytočné kilá. Chôdza po kamienkoch či piesku masíruje päty a stláča jednotlivé body, čím sa aktivujú jednotlivé orgány v našom tele a vzpruží sa celý organizmus.

Dokonale sa uvoľnite. Dovolenka pri mori je ideálne miesto na meditáciu. Stačí si sadnúť na breh, zatvoriť oči a nechať sa unášať rytmom morských vĺn.

 

CK LOMNICA TOUR, s.r.o.

Tatranská 209/91
059 52 Veľká Lomnica

OTVÁRACIE HODINY:
PON - PIA
09:00 - 14:00
052 456 13 86
0905 260 638
0902 626 147
lomnicatour97@gmail.com
Vytvorené službou Webnode